Ďalekohľad Vortex Talon HD 8x42

Ďalekohľad Vortex Talon HD 8x42

Ďalekohľad Vortex Talon HD 8x42, Ø objektívov 42mm, zväčšenie 8x, antireflexné vrstvy XR (typ FMC vrstiev), HD optické sklo s extra pevnou a odolnou úpravou šošoviek, ARMOR TEK vrstva pre ochranu šošoviek proti poškriabaniu a znečisteniu, ďalekohľad plnený Argónom.

Viac detailov

Obrázok loga výrobcu / značky:
Výrobca:
Vortex


473,00 € s DPH

Vortex Talon HD sú ďalekohľady určené na denné pozorovania s kompaktnými rozmermi a nízkou váhou pre pozorovateľov, ktorý neradi nosia so sebou ťažké a rozmerné 8x56-ky, ale pritom sa nechcú vzdať slušnej svetelnosti a výhody pozorovania aj za znížených svetelných podmienok. Kvalitná optika od Vortexu ponúka vylepšenia, ktoré dosahujú dostatočnú svetelnosť aj pri použití menších priemerov objektívov a to použitím kvalitných skiel HD s nízkou disperziou a veľkou priepustnosťou svetla, rovnako ako aj upravené strechy hranolov špeciálnou reflexnou vrstvou pre zvýšenie svetelnosti a hranoly opatrené fázovými vrstvami pre zvýšenie kontrastu a ostrosti obrazu. Aj pri tejto rade je samozrejmosťou Argónová výplň, úplná vodotesnosť dosiahnutá O-krúžkami, či zaisťovanie korekcie dioptrií po nastavení na pravom okulári. Očnice sú vysúvacie, pogumované s medzipolohami.


  • VIP Warranty: na všetky výrobky Vortex je poskytovaná plná doživotná a bezpodmienečná záruka.
  • HD optika: je optické sklo s extra nízkym rozptylom svetla prinášajúce pôsobivé vysoké rozlíšenie a farebnú vernosť obrazu.
  • XR antireflexné vrstvy: sú vrstvy typu FMC (viacnásobne plne vrstvená optika) dodávajúce vysoký kontrast a vynikajúce optické vlastnosti aj pri nízkej svetelnosti. Vrstvením typu XR sú potiahnuté všetky plochy so stykom sklo-vzduch.
  • ARMOR TEK: je ultra tvrdá ochranná vrstva na vonkajších plochách optiky, ktorá chráni šošovky pred poškriabaním, olejom a nečistotami.
  • AR: Argónom plnené telo ďalekohľadu slúži proti zahmlievaniu optiky z vnútra.
  • O-krúžky: slúžia na zabránenie vnikaniu vody do ďalekohľadu. Vďaka týmto krúžkom je ďalekohľad úplne vodotesný.
  • Strechové hranoly: strechové hranoly disponujú fázovými filtrami. Používané sú len na ďalekohľadoch vyšších tried. Táto úprava vylepšuje rozlíšenie a kontrast.

 

zväčšenie 8x
priemer objektívu 42mm
veľkosť výstupnej pupily 5,3mm
vzdialenosť výstupnej pupily 18mm
hranoly BaK-4 s fázovými vrstvami
antireflexné vrstvy XR-FMC
zorné pole m/1km 142m
najkratšia ostriaca vzdialenosť 1,8m
vodotesný/plnený plynom áno/áno
možnosť pripojenia statívu áno
hmotnosť 777g
rozmery 170x127 mm
obsah balenia krytky, brašňa, popruh, handrička
katalógové číslo
   

 


Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
Daň 0,00 €
Spolu 0,00 €

Ceny sú s DPH

Pokladňa