Pozorovací ďalekohľad Vortex Viper HD 20-60x80, 45°

Pozorovací ďalekohľad Vortex Viper HD 20-60x80, 45°

Pozorovací ďalekohľad Vortex Viper HD 20-60x80, 45°, Ø objektívu 80mm, zväčšenie 20-60x, antireflexné vrstvy XR (typ FMC vrstiev), HD optické sklo s extra pevnou a odolnou úpravou šošoviek, ARMOR TEK vrstva pre ochranu šošoviek proti poškriabaniu a znečisteniu, ďalekohľad plnený Argónom.

Ceny sú na vyžiadanie!

Viac detailov

Obrázok loga výrobcu / značky:
Výrobca:
Vortex


0,00 € s DPH

Vortex Viper HD sú veľmi kvalitne spracované pozorovacie ďalekohľady, ktoré aj pri veľkých zväčšeniach ponúkajú ostrý, čistý, jasný a kontrastný obraz v celej šírke zorného poľa. Tubus ďalekohľadu je vyrobený zo zliatin Magnézia. K statívovej pätke je uchytený pomocou obrúče. Po uvolnení aretácie na pätke je možné ďalekohľadom otáčať okolo optickej osi v rozsahu 360°. Ďalekohľady disponujú kvalitným nízkodisperzným HD optickým sklom, antireflexnými vrstvami typu XR a Argónovou výplňou proti zaroseniu optiky z vnútra ďalekohľadu. Šošovky sú potiahnuté ochrannou vrstvou ARMOR TEK odolnou voči poškriabaniu, či pôsobeniu vonkajších vplyvov, ako prach, nečistoty, soľ, alebo olej. Úplnú vodotesnosť zaručujú O-krúžky. Okulár ďalekohľadu je vybavený systémom pre plynulú zmenu zväčšenia v rozsahu 20-60x a je vymeniteľný s okulárom s pevným zväčšením 32x (nie je súčasťou balenia). Ostrenie je vnútorné, dvojstupňové pre rýchle zaostrenie a jemné doostrenie. Objektív disponuje vysunovacou rosnicou, ktorá sa dá využiť aj ako tienidlo. Ďalekohľad je určený hlavne pre strelcov. Telo ďalekohľadu disponuje Picatinni lištou pre možné uchytenie dodatočnej optiky, napr. nastreleneho kolimátora.

Ceny sú na vyžiadanie!


  • VIP Warranty: na všetky výrobky Vortex je poskytovaná plná doživotná a bezpodmienečná záruka.
  • HD optika: je optické sklo s extra nízkym rozptylom svetla prinášajúce pôsobivé vysoké rozlíšenie a farebnú vernosť obrazu.
  • XR antireflexné vrstvy: sú vrstvy typu FMC (viacnásobne plne vrstvená optika) dodávajúce vysoký kontrast a vynikajúce optické vlastnosti aj pri nízkej svetelnosti. Vrstvením typu XR sú potiahnuté všetky plochy so stykom sklo-vzduch.
  • ARMOR TEK: je ultra tvrdá ochranná vrstva na vonkajších plochách optiky, ktorá chráni šošovky pred poškriabaním, olejom a nečistotami.
  • AR: Argónom plnené telo ďalekohľadu slúži proti zahmlievaniu optiky z vnútra.
  • O-krúžky: slúžia na zabránenie vnikaniu vody do ďalekohľadu. Vďaka týmto krúžkom je ďalekohľad úplne vodotesný.
  • Strechové hranoly: strechové hranoly disponujú fázovými filtrami. Používané sú len na ďalekohľadoch vyšších tried. Táto úprava vylepšuje rozlíšenie a kontrast.

 

zväčšenie 20-60x
priemer objektívu 80mm
veľkosť výstupnej pupily 4-1,3mm
vzdialenosť výstupnej pupily 18mm
typ objektívu triplet APO HD
antireflexné vrstvy XR-FMC
zorné pole m/1km 37-17m
najkratšia ostriaca vzdialenosť 6,7m
vodotesný/plnený plynom áno/áno
možnosť pripojenia statívu áno
hmotnosť 1899g
rozmery 444 mm
obsah balenia krytka okuláru a objektívu, brašňa, vstavaná krátka Picatinni lišta
katalógové číslo
 prevedenie  uhlový, 45°

 

Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
Daň 0,00 €
Spolu 0,00 €

Ceny sú s DPH

Pokladňa