Ďalekohľad Vortex Kaibab HD 15x56

Ďalekohľad Vortex Kaibab HD 15x56

Ďalekohľad Vortex Kaibab HD 15x56, Ø objektívov 56mm, zväčšenie 15x, antireflexné vrstvy XR (typ FMC vrstiev), HD optické sklo s extra pevnou a odolnou úpravou šošoviek, ARMOR TEK vrstva pre ochranu šošoviek proti poškriabaniu a znečisteniu, ďalekohľad plnený Argónom.

Ceny sú na vyžiadanie!

Viac detailov

Obrázok loga výrobcu / značky:
Výrobca:
Vortex


1 185,00 € s DPH

Ďalekohľad rady Kaibab HD 15x56 je vlajkovou loďou zn. Vortex. Sú v ňom využité tie najkvalitnejšie materiály a prevedenie je dotiahnuté do posledného detailu. Samozrejmosťou sú antireflexné vrstvy typu XR, optické sklo HD s nízkym rozptylom svetla, Argónová výplň, či vodotesnosť dosiahnutá O-krúžkami. Vysúvacie očnice majú medzipolohy pre presnejšie nastavenie. Dioptrická korekcia je na pravom okulári. Po nastavení je možné ju zaistiť a tým pádom má pozorovateľ istotu ostrého obrazu na obidvoch očiach. O vysokú svetelnosť sa starajú  dostatočne veľké priemery objektívov až 56mm, vďaka ktorým je možné pozorovanie aj za šera, či zníženách svetelných podmienok. K zvýšeniu svetelnosti prispieva aj špeciálna Ag antireflexná vrstva na strechách hranolov. Hranoly majú fázové vrstvy pre zvýšenie kontrastu a ostrosti. Ďalekohľad takýchto parametrov je vhodný na pozorovanie na väčšie vzdialenosti a sústredenie sa na detail aj za zhoršených svetelných podmienok. Kôli zväčšeniu a váhe odporúčame pozorovať s ďalekohľadom pripevneným na statív. Dobre poslúži na pozorovanie okolia z terasy domu, či vyvýšeného miesta, rovnako ako aj na pozorovanie zveri vychádzajúcej v podvečer pod horou.

Ceny sú na vyžiadanie!

  • VIP Warranty: na všetky výrobky Vortex je poskytovaná plná doživotná a bezpodmienečná záruka.
  • HD optika: je optické sklo s extra nízkym rozptylom svetla prinášajúce pôsobivé vysoké rozlíšenie a farebnú vernosť obrazu.
  • XR antireflexné vrstvy: sú vrstvy typu FMC (viacnásobne plne vrstvená optika) dodávajúce vysoký kontrast a vynikajúce optické vlastnosti aj pri nízkej svetelnosti. Vrstvením typu XR sú potiahnuté všetky plochy so stykom sklo-vzduch.
  • ARMOR TEK: je ultra tvrdá ochranná vrstva na vonkajších plochách optiky, ktorá chráni šošovky pred poškriabaním, olejom a nečistotami.
  • AR: Argónom plnené telo ďalekohľadu slúži proti zahmlievaniu optiky z vnútra.
  • O-krúžky: slúžia na zabránenie vnikaniu vody do ďalekohľadu. Vďaka týmto krúžkom je ďalekohľad úplne vodotesný.
  • Strechové hranoly: strechové hranoly disponujú fázovými filtrami. Používané sú len na ďalekohľadoch vyšších tried. Táto úprava vylepšuje rozlíšenie a kontrast.

 

zväčšenie 15x
priemer objektívu 56mm
veľkosť výstupnej pupily 3,73mm
vzdialenosť výstupnej pupily 17,4mm
hranoly BaK-4 s fázovými vrstvami
antireflexné vrstvy XR-FMC
zorné pole m/1km 75m
najkratšia ostriaca vzdialenosť 2,5m
vodotesný/plnený plynom áno/áno
možnosť pripojenia statívu áno
hmotnosť 1248g
rozmery 196x145 mm
obsah balenia krytky, brašňa, popruh, handrička
katalógové číslo
   

 


Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
Daň 0,00 €
Spolu 0,00 €

Ceny sú s DPH

Pokladňa